۵ روش برای تاثیر گذار تر کردن وبسایت خود

۵ روش برای تاثیر گذار تر کردن وبسایت خود

۵ روش برای تاثیر گذار تر کردن وبسایت خود

 

به عنوان یک طراح وب، سازنده ی وبسایت و …. شما کسی هستد که باید فکر کنید و مشکلات ممکن رو با روش ها و راه حل های مناسب حل کنید. در زمینه طراحی وب  مهم ترین نکته توجه کاربران هر سایت و نوع کاربری و استفاده ی سایت مورد نظر می باشد. شما به عنوان طراح یک سایت فاکتور های بسیار زیادی را مد نظر خود قرار می دهید تا سایت بهتری را به مستری خود ارائه دهید.

از فاکتور های مهم طراحی وب محل قرارگیری عکس و نوع متن و فونت های متن ها مختلف در قسمت های متفاوت سایت و رنگ های استفاده شده در سایت و … می باشد که هر طراحی به همه ی این مسایل باید فکر و توجه بکند. اما گذشته از همه ی این ها نکاتی در همه ی انسان ها وجود دارد که با توجه به آن ها می توانید سایت های بهتری طراحی کنید، نکاتی درباره چشم انسان، نوع دیدن وبسایت، نوع پردازش هر تصویر و سایت در ذهن افراد و …

در این مقاله به طور کاملا خلاصه ۵ راه برای تاثیر گذار تر کردن طراحی یک وبسایت بررسی می شود و در آینده هر کدام را به تفصیل توضیح خواهیم داد.

  1. طراحی بر اساس قوانین مربوط به مغز

در این مرحله باید به الگو های رفتاری مغر انسان حتما توجه کرد. درواقع یکی از نکاتی که معمولا طراحان وب از آن غافل می شوند همین الگو های رفتاری و پردازشی مغز انسان است که تاثیر شدیدی در برخورد بازدید کننده سایت نسبت به مطالب و خود سایت دارد و مستقیما علاقه و نظر مثبت شخص درباره سایت ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

  1. یادگیری قوانین و شکستن آنها

طراحی وبسایت یک سری اصول و قوانین مخصوص به خود دارد که به همین خاطر باید به همه ی این قوانین تسلط داشت اما این قوانین نباید همیشه جلو دست و پای ما را بگیرند و بعد از مدتی متوجه می شوید که گاهی باید اتفاقا به این قوانین توجه نکرد.

 

  1. استفاده از مستطیل طلایی

این شکل خاص از قرن ها پیش برای مشخص کردن نقطه ای از صفحه که توجه بیشتری را به خود جلب می کند به کار برده می شد که برای یک طراح وبسایت کاربرد زیادی دارد.

 

  1. استفاده از قانون یک سوم

این قانون یکی از ابتدایی ترین قوانین مربوط به طراحی وب است که در عین سادگی اما کمک بسیار زیادی به طراحی می کند و رعایت آن بسیار اهمیت دارد. صفخات وبسایت را ما معمولا به سه قسمت چپ، راست و وسط یا بالا پایین و  وسط تقسیم می کنیم که این کار به طراحی وب ما بسیار کمک می کند.

 

  1. تسلط بر شبکه بندی

این مسئله یکی از مسایلی از طراحی وی است که معمولا دست و پا گیر تصور می شود. درواقع باید دانست که شبکه بندی تصاویر نه تنها دست و پا گیر نیست که بر عکس به طراحان وب آزادی عمب در طراحی صفحه را می دهد.

برچسب‌ها, , , , , , , ,

ارسال پاسخ